Feldolgozások, eredeti zenék és a feldolgozások feldolgozásai. Sok zene, amiről azt hitted, hogy eredeti, végül kiderül, hogy mégsem...
Kapcsolat
Tévedtem? Kérdésed van? Kiegészítenéd? Ajánlanál Te is? Olyan videót találtál, ami már nem elérhető? Írj a originalremixblog kukac gmail pont com címre, vagy üzenj nekem az itt található űrlap segítségével!
Facebook
Keresés
Friss topikok
Sándor Cserháti:
Régóta gyanús volt, s most utána néztem. Vannak, akik a Procol Harum híres "Whiter Shade Of Pale"-... (2016.02.01. 22:59)Kánon D-dúrban
Dester:
@Joey Lawrence: teljesen igaz, köszönöm, javítottam! (2013.05.01. 09:28)I need more cowbell!
Reeku4:
Most már nagyon :) Kívülről fújom a dalokat :) Elsőre fura volt 1-2 dal, de már nagy kedvenc minde... (2013.04.20. 19:37)Confide in Me
Dester:
@Flankerr: true story. Uhh, a Capella és Alphaville...! Tudni tudtam, csak nem sejtettem! Mekkora ... (2013.01.27. 19:03)Twilight Zone
Dester:
@bldo: ne is mondd, ahányszor leírtam, annyiszor hagytam ki az "s" betűt én is. :)
A legjobb verz... (2013.01.25. 19:16)Wonderful Days
A cikkek elkészítésében sokat segítenek a Wikipedia cikkei. Bizony, mi felvállaljuk, hogy a Wikipediát is forrásnak tekintjük, köszönjük a milliónyi önkéntesnek a rengeteg belefektetett munkát.
Kiegészítésként vagy teljesen ihletmentes időkben jól jön a Who Sampled weboldala is, nekik is köszönjük.
A bejegyzés az Index kapcsolódó cikke alapján készült. Ez a bejegyzés csupán a lényegi részeket tartalmazza; a teljes történetért, rövid interjúkért kattints a fenti linkre!
Süsü, a sárkány gyerekkorunk egyik kedvenc sorozata, a dallamát bárki eldúdolja fejből, bátrabbak szöveggel együtt is eléneklik. A zenéjét 1975-ben szerezte Bergendy István, de a mai napig nem derült ki megnyugatóan, hogy véletlen egyezésről van-e szó, vagy valahonnan megismerte egy amerikai kolléga egyik szerzeményét. Én az utóbbira tippelnék, de a szavazásban nyitva hagyom a másik lehetőséget is.
Érdekesség, hogy Süsü először rádiójáték formában jelent meg Magyarországon, ezután ültették át bábjátékba. Süsü magyar hangja a kezdetektől fogva Bodrogi Gyula volt.
Süsü zenéje:
Ezek után ejtsünk néhány szót a talán eredetiről. Willie Mitchell 1970-ben írta a Cherry Tree-t, amely csupán egyetlen félhangban tér el a fenti daltól, így még ha a hangszerelése teljesen más is, akkor is teljesen jól ráhallható a magyar változat.
Lelkes (felháborodott?) rajongók még egy mixet is készítettek, ez itt látható-hallható, a lényeg 1:20-nál kezdődik, amikor Süsüt rákeverik az eredeti hangszerelésre: